par. Św. Jana Chrzciciela i Św. Alberta Chmielowskiego Gdynia Chylonia



Administrator

23.05.1974 - 15.03.1986 - 02.01.1989 - Ks. Kanonik mgr Wojciech Kozłowski

Proboszcz

23.05.1974 - 02.01.1989 - 16.09.1021 - Ks. Kanonik mgr Wojciech Kozłowski 19.06.1999 - 16.09.2021 - - Ks. mgr Marcin Mianowski

Wikariusze

- - - Ks. Bogdan Nowicki 02.02.1987 - 01.03.1987 - 01.07.1989 - Ks. mgr lic. Wiesław Drążek 22.05.1983 - 01.07.1989 - 24.06.1992 - Ks. mgr Jacek Bordzoł 27.05.1984 - 01.07.1989 - 16.09.2006 - Ks. Kanonik Krzysztof Lorek 14.05.1989 - 01.07.1990 - 01.07.1992 - Ks. mgr Zbigniew Lorkowski 23.05.1992 - 01.07.1992 - 27.06.1996 - Ks. Kanonik mgr Jan Plottke 27.05.1989 - 01.07.1992 - 13.04.1993 - Ks. Kanonik mgr Jan Świstowicz .12.1950 - 01.08.1992 - 31.06.2016 - Ks. Prałat dr Edmund Chrzanowski *16.01.1923 ?Chojnice 27.05.1990 - 01.07.1993 - 27.06.1996 - Ks. mgr Kordian Gulczyński 14.05.1989 - 27.06.1996 - 01.07.1999 - Ks. mgr Piotr Wrzesiński 22.06.1996 - 27.06.1996 - 26.06.1999 - Ks. Kanonik mgr Krzysztof Sroka 14.05.1989 - 26.06.1999 - 28.06.2003 - Ks. mgr Marek Rybicki https://www.diecezja.gda.pl/artykuly/zyciorysy/ksiadz-marek-rybicki 14.05.1989 - 26.06.1999 - 01.08.2006 - Ks. mgr Jarosław Brylowski 15.06.2002 - 28.06.2003 - 27.08.2005 - Ks. dr Krzysztof Mierzejewski rezydent - 27.08.2005 - 01.07.2010 - Ks. dr Krzysztof Mierzejewski pom.duszp. - 01.07.2010 - 01.07.2013 - Ks. dr Krzysztof Mierzejewski 27.05.1995 - 27.08.2005 - 01.07.2008 - Ks. Kanonik mgr Zdzisław Hirsch rezydent - 01.07.2008 - 28.08.2016 - Ks. Kanonik mgr Zdzisław Hirsch 27.05.1995 - 01.08.2006 - 08.09.2011 - Ks. Kanonik mgr Wojciech Langowski 16.07.1983 - 16.09.2006 - 16.12.2007 - Ks. Krzysztof Pokoński 17.05.1986 - 01.07.2008 - 11.10.2009 - Ks. Marek Parusiński https://www.diecezja.gda.pl/artykuly/zyciorysy/ks-marek-parusinski 22.05.1993 - 01.07.2008 - 01.05.2011 - Ks. Kanonik mgr Ryszard Gros pom.duszp. - 16.10.2011 - 13.11.2012 - Ks. dr Piotr Szeląg xxx - 13.11.2012 - - Ks. dr Piotr Szeląg porzucił kapłaństwo 21.05.1994 - 01.07.2011 - 30.03.2012 - Ks. Kanonik mgr Janusz Mathea 27.05.1990 - 01.07.2011 - 01.07.2014 - Ks. mgr Andrzej Kaczmarek https://gdansk.gosc.pl/doc/7429145.Nie-zyje-ks-Andrzej-Kaczmarek-uroczystosci-pogrzebowe 15.06.2002 - 01.07.2012 - 01.07.2015 - Ks. mgr Krzysztof Spławiński 26.06.2004 - 15.11.2014 - 01.07.2019 - Ks. mgr Piotr Tartas 23.06.2007 - 01.07.2014 - 30.06.2017 - Ks. Kanonik mgr lic. Łukasz Osiński 27.05.1995 - 01.07.2017 - 25.08.2022 - Ks. mgr Jarosław Czepczyński 26.06.2004 - 01.07.2019 - - Ks. mgr Tomasz Dunst 19.06.1999 - 16.09.2021 - - Ks. mgr Marcin Mianowski 27.05.1989 - 25.08.2022 - - Ks. mgr lic. Adam Meger

Powołania kapłańskie w parafii

1. Ks. Marek Wysiecki, wyśw. 17.05.1986 r. obecnie proboszcz parafii Hartowiec, diecezja toruńska 2. Ks. Piotr Hirsz, wyśw. 14.05.1989 r. zmarły 25.03.2009 r., proboszcz w parafii Niedźwiedź, diecezja toruńska 3. Ks. Bogumił Nowakowski, wyśw. 14.05.1989 r. obecnie proboszcz parafii Św. Karola Boromeusza w Gdyni Wielkim Kacku 4. Ks. Jacek Halman, wyśw. 27.05.1990 r. obecnie proboszcz parafii w Borowym Młynie, diecezja pelplińska 5. Ks. Ryszard Hirsz wyśw. 1993 r. obecnie proboszcz parafii Garczegorze, diecezja pelplińska (brat Ks. Piotra) 6. Ks. Krzysztof Czaja, wyśw. 06.06.1992 r. obecnie proboszcz parafii św. Antoniego w Wocławach 7. Ks. Paweł Górny, wyśw. 06.06.1992 r. obecnie wikariusz parafii Bożego Ciała w Gdańsku Morenie 8. Ks. Mieczysław Aszyk, wyśw. 22.06.1996 r. obecnie wikariusz parafii w Pruszczu Gdańskim 9. Ks. Piotr Listewnik, wyśw. 16.06.2001 r. obecnie wikariusz parafii Św. Bernarda w Sopocie 10. Ks. Tyberiusz Kroplewski, wyśw. 25.06.2005 r. obecnie wikariusz parafii NMP Królowej Różańca św. w Gdańsku Przymorze. 11. Paweł Skierka

Powołania zakonne w parafii

? ? ? ? ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

2024

śp.Korycki Edward †06.01.2024 L.92 ul.Rozewska *02.01.1932 ±.cm.Kosakowo śp.Bautenbach Piotr †10.01.2024 L.73 ul.Świętojańska *18.01.1951 ±.cm.par.św.Mikołaja śp.Mudlaff Kazimierz †16.01.2024 L.76 ul.Chylońska *08.02.1948 ±.cm.Witomino śp.Ebertowski Zygmunt †19.01.2024 L.79 ul.Chylońska *17.02.1944 ±.cm.Witomino śp.Król Jarosław †28.01.2024 L.60 ul.Chylońska *20.12.1963 ±.cm.Kosakowo śp.Motyl Tadeusz †23.01.2024 L.72 zm. w Legnicy *21.11.1951 ±.cm.Witomino śp.Supernat Jan †02.02.2024 L.92 ul. *10.03.1931 ±.cm.Witomino śp.Pilch Krystyna †05.02.2024 L.81 ul. *25.05.1942 ±.cm.par.św.Mikołaja śp.Zięba Marian †06.02.2024 L.96 ul. *10.01.1928 ±.cm.Kosakowo 1 śp.Kalenkowiec Romuald †08.02.2024 L. ul. * ±.cm.Witomino

2023

śp.Konkol Gertruda †02.01.2023 L. ul. * . .19 ±.cm. śp.Gurska Hildegarda †06.01.2023 L.91 ul.Rozewska *22.05.1932 ±.cm.par.św.Wawrzyńca śp.Ossowska Ewa † .01.2023 L.60 ul.Morska * . .19 ±.cm. śp.Kozłowski Włodzimierz †08.01.2023 L.52 ul.Chylońska *03.10.1970 ±.cm.Witomino śp.Zielińska Jadwiga †09.01.2023 L.78 ul.Śliwkowa *24.11.1944 ±.cm.Witomino śp.Sołoma Monika †06.01.2023 L.45 ul.Wejherowska *19.01.1977 ±.Rumia cm. śp.Osowska Helena † .01.2023 L.86 ul.Raduńska * . .19 ±.cm. śp.Halman Franciszek †18.01.2023 L.84 ul.Kartuska *08.12.1939 ±.cm.Kosakowo śp.Rolewska Maria †19.01.2023 L.81 ul.Chylońska *30.05.1941 ±.cm.Witomino 1 śp.Pulcin Gizela †26.01.2023 L.79 ul.Wejherowska *10.03.1944 ±.cm.Kosakowo śp.Łapiński Józef †03.02.2023 L.79 ul.Rozewska *08.03.1944 ±.cm.Kosakowo śp.Byczkowski Zbigniew †04.02.2023 L.93 ul.Gniewska *05.10.1929 ±.cm.Witomino śp.Sujecki Ryszard †06.02.2023 L.82 ul.Kartuska *26.08.1940 ±.Rumia cm. śp.Łuczak Zofia †09.02.2023 L.86 ul.Chylońska *28.03.1936 ±.cm.Witomino śp.Hetmańczyk Marcin †09.02.2023 L.48 ul.Helska *23.10.1975 ±.cm.par.św.Mikołaja śp.Miler Feliks †10.02.2023 L.76 ul.Morska *15.07.1947 ±.cm.Kosakowo śp.Tribull Irena †12.02.2023 L.82 ul.Morska *29.10.1940 ±.cm.Kosakowo śp.Machnio Teresa †12.02.2023 L.83 ul.Chylońska *25.05.1940 ±.cm.Kosakowo śp.Raczkowski Bogumił † .02.2023 L.72 ul.Wioślarska * . .19 ±.cm. 2 śp.Omelczenko Edward †15.02.2023 L.68 ul.Chylońska *05.10.1955 ±.Rumia cm. śp.Rajewicz Władysław †22.02.2023 L.79 ul.Rozewska *17.06.1943 ±.cm.Witomino śp.Machol Józef?Jan ?†23.02.2023 L.73 ul.Rozewska *25.12.1943 ±.cm.Kosakowo śp.Klóska Genowefa †24.02.2023 L.82 ul.Kartuska *23.03.1940 ±.cm.Kosakowo śp.Olesiak Zbigniew †24.02.2023 L.62 ul.Pl.Dworcowy *12.06.1962 ±.Puck cm.par.św.Ap.Piotra i Pawła śp.Kreft Henryk †08.03.2023 L.81 ul.Chylońska *07.08.1941 ±.cm.par.św.Mikołaja śp.Betłakowska Renata †09.03.2023 L.80 ul.Gniewska *22.06.1943 ±.cm.Spokojna śp.Rytelewska Regina †10.03.2023 L.94 ul.Chylońska *30.03.1929 ±.cm.Witomino śp.Szarmach Antoni †12.03.2023 L.88 ul.Gniewska *08.10.1934 ±.cm.par.św.Mikołaja śp.Życzkowska Helena †14.03.2023 L.95 ul.Pl.Dworcowy *06.12.1927 ±.Gdańsk cm.Oliwa 3 śp.Łosiak Krystyna †14.03.2023 L.74 ul.Rozewska *10.07.1949 ±.cm.Kosakowo śp.Macniak Tadeusz †20.03.2023 L.76 ul.Morska *01.06.1946 ±.Rumia cm. śp.Szymański Alfons †27.03.2023 L.85 ul.Morska *21.11.1938 ±.Reda cm.par. śp.Engel Regina †28.03.2023 L.97 ul.Rozewska *13.12.1925 ±.cm.Spokojna śp.Kilian Agnieszka †04.04.2023 L.84 ul.Ananasowa *18.04.1939 ±.cm.Kosakowo śp.Horewicz Teresa †11.04.2023 L.76 ul.Rozewska *12.08.1946 ±.Gdańsk cm.Srebrzysko śp.Szukalski Michał † .04.2023 L.89 ul.Wioślarska * . .19 ±.cm. śp.Głodowski Jan †11.04.2023 L.86 ul.Chylońska *15.12.1937 ±.cm.par.św.Mikołaja śp.Kuklińska Romana † .04.2023 L.88 ul.Chylońska * . .19 ±.cm. śp.Bieszk Bronisława †20.04.2023 L.98 ul.Chylońska *01.08.1924 ±.cm.Witomino 4 śp.Płotka Krystyna †29.04.2023 L.72 ul Chylońska *15.03.1951 ±.cm.Kosakowo śp.Żuchniewicz Irena † .?5.2023 L.75 ul.Ananasowa * . .19 ±.cm. śp.Wojciechowski Robert † .?5.2023 L.35 ul.Wioślarska * . .19 ±.cm. śp.Piasek Regina †06.05.2023 L.93 ul.Morska *18.08.1930 ±.cm.Witomino śp.Zdrojewska Gertruda †08.05.2023 L.79 ul.Kartuska *08.04.1944 ±.cm.par.św.Mikołaja śp.Ćwierzeń Irena †30.05.2023 L.90 ul.Gniewska *27.04.1933 ±.cm.Kosakowo śp.Kos Ryszard † . .2023 L.49 ul.Chylońska * . .19 ±.cm. śp.Meyer Maksymilianna †03.06.2023 L.98 ul.Chylońska *12.10.1925 ±.cm.par.św.Mikołaja śp.Szulc Maria †06.06.2023 L.86 ul.Gniewska *31.07.1937 ±.cm.Kosakowo śp.Much Helena †07.06.2023 L.76 ul.Chylońska *07.06.1947 ±.cm.par.Owsiana 5 śp.Zabłocka Krystyna † .06.2023 L.89 ul.Gniewska * . .19 ±.cm. śp.Mróz Mirosława †15.06.2023 L.71 ul.Wawrzyniaka *04.01.1952 ±.cm.Witomino śp.Kałużny Andrzej †15.06.2023 L.72 ul.Gniewska *16.05.1951 ±.cm.Witomino śp.Puzdrowska Teresa † .06.2023 L.93 ul.Kartuska * . .19 ±.cm.Oksywie??? śp.Tomes Urszula †21.06.2023 L.81 ul.Rozewska *24.09.1941 ±.cm.Kosakowo śp.Kaczmarek Jan † .06.2023 L.84 ul.Starogardzka * . .19 ±.cm.Bojano śp.Kłusak Irena †22.06.2023 L.91 ul.Chylońska *23.09.1931 ±.cm.Kosakowo śp.Korycka Marianna †28.06.2023 L.85 ul.Rozewska *20.04.1938 ±.cm.Kosakowo śp.Marszałkowska Helena †10.07.2023 L.82 ul.Gniewska *26.05.1935 ±.cm.par.św.Mikołaja śp.Godlińska Zofia †23.07.2023 L.92 ul.Chylońska *26.12.1932 ±.Rumia cm. 6 śp.Ciałkowski Andrzej †28.07.2023 L.84 ul. *08.03.1939 ±.cm.Kosakowo śp.Iwicka Karin Leonarda †29.07.2023 L.80 ul. *05.01.1943 ±.Gdańsk cm.Oliwski śp.Kuchta Franciszek †06.08.2023 L.87 ul. *06.10.1935 ±.cm.Spokojna śp.Mosz Karolina †11.08.2023 L.21 ul.Krokowska *24.11.2001 ±.Rumia cm. śp.Głuszkowska Jadwiga †15.08.2023 L.89 ul.Wawrzyniaka *09.10.1934 ±.cm.Witomino śp.Szymańska Lidia †20.08.2023 L.84 ul.Gniewska *09.03.1939 ±.cm.Witomino śp.Kania Jerzy †21.08.2023 L.83 ul.Gniewska * . .19 ±.cm.par.Owsiana śp.Bednarski Józef †21.08.2023 L.81 ul.Kartuska * . .19 ±.cm.par.Owsiana śp.Kwiatkowski Edmund †27.08.2023 L.84 ul.Chylońska *18.02.1939 ±.cm.Witomino śp.Kuczmińska Bożena †29.08.2023 L.48 ul.Śliwkowa *15.06.1975 ±.cm.par.Owsiana 7 śp.Hetmańczyk Wiesława †06.09.2023 L.70 ul.Helska *02.04.1953 ±.cm.par.św.Mikołaja śp.Drozdowski Michał †07.09.2023 L.90 ul.Gniewska *03.03.1933 ±.Rumia cm. śp.Kukawka Krystyna † .09.2023 L. ul. * . .19 ±. śp.Kryczka Aneta †17.09.2023 L.45 ul. *03.05.1978 ±.cm.Witomino śp.Lorbiecki Kazimierz †28.09.2023 L.78 ul.Chylońska *29.08.1946 ±.cm.Kosakowo śp.Malinowski Eugeniusz †29.09.2023 L.73 ul.Wejherowska *18.08.1950 ±.Rumia cm. śp.Malewczyk Józef †05.10.2023 L.97 ul.Gniewska *03.04.1926 ±.Rumia cm. śp.Benderz Marek †06.10.2023 L.59 ul. *02.04.1964 ±.cm.Witomino śp.Kulesz Henryk †19.10.2023 L.85 ul.Rozewska *21.02.1938 ±.cm.par.Owsiana śp.Ropel Bernard † .10.2023 L.89 ul.Gniewska * . .19 ±.cm. 8 śp.Rusin Jolanta †23.10.2023 L.66 ul.Gniewska *09.02.1957 ±.cm.Witomino śp.Domańska Katarzyna †24.10.2023 L.70 ul.Rozewska *22.03.1953 ±.cm.Witomino śp.Nastały Barbara †30.10.2023 L.78 ul.Świecka *08.07.1945 ±.cm.Kosakowo śp.Bińczyk Marianna †02.11.2023 L.74 ul.Morska *28.06.1949 ±.cm.Kosakowo śp.Babiuch Aniela †05.11.2023 L.98 ul.Chylońska *16.08.1925 ±.cm.Kosakowo śp.Wilmowicz Bogdan †11.11.2023 L.74 ul.Morska *16.01.1949 ±.cm.Witomino śp.Siwiec Bogusława †17.11.2023 L.67 ul.Pucka *11.01.1956 ±.Rumia cm. śp.Merecki Zdzisław †18.11.2023 L.87 ul.Gniewska *20.04.1934 ±.cm.Witomino śp.Kłys Wiesław †20.11.2023 L.73 ul.Rozewska *17.08.1950 ±.cm.Witomino śp.Heksel Hanna †21.11.2023 L.63 ul.Nowodworskiego *20.08.1960 ±.Rumia.cm. 9 śp.Pannek Wanda †22.11.2023 L.88 ul.Starogardzka *18.07.1935 ±.cm.Witomino śp.Borowski Marian †24.11.2023 L.89 ul.Starogardzka *02.02.1934 ±.cm.Kosakowo śp.Kukliński Henryk †12.12.2023 L.89 ul.Chylońska * . .19 ±.cm.Obłuże śp.Szneler Barbara †18.12.2023 L.77 ul.Morska *05.05.1945 ±.cm.Witomino śp.Głodowska Janina †25.12.2023 L.77 ul.Chylońska *24.06.1946 ±.cm.par.św.Mikołaja śp.Kaczor Jan †27.12.2023 L.81 ul.Gospodarsk * . .19 ±.Rumia cm. śp.Zabrocka Maria †28.12.2023 L.89 ul.Gniewska *22.07.1934 ±.cm.Witomino śp.Ambrożak Piotr †28.12.2023 L.47 ul.Morska *24.01.1976 ±.cm.Spokojna śp.Konkel Krystyna † .12.2023 L.76 ul.Morska * . .19 ±.cm. 10 …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………… Niedźwiedzki Ryszard Przedpełski Roman *23.01.1953 †06.06.2019 ±.cm.par.Sopot ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

2022

Jakóbczak Jacek † .12.2022 L45 ul.Chylońska Kos Jerzy †21.02.2022 L82 ul.Rozewska *12.03.1939 ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

2021

Gurski Teofil †10.10.2021 L91 ul.Rozewska Gosz Tomasz †13.12.2021 L52 ul.Rozewska ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Parafianie

Pukszta Mirosław ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
nekronet.pl
Róża24
Orszak
UpKalia
Gdynia
Gdynia par.Wielki Kack
Gdynia par.św.Mikołaja
Gdynia par.Orłowo
Rumia
Reda
Gdańsk
Sopot Komunalny
Sopot Parafialny
Wejherowo Nowy
Wejherowo Stary
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Jeleński Szczepan (1881-1949)
Św. Jan Chrzciciel
Gdyńskie kapliczki, figury i krzyże
Mikołajczuk Barbara ; Zakroczymska Monika
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Wędrówki po dziejach Gdyni I. II. III.
Płaza Opacka Dagmara ; Stegner Tadeusz
Gdynia i jej dzielnice przed powstaniem miasta (XIII-XX wiek)
Rembalski Tomasz
Dokumenty Oksywia, Obłuża i Pogórza 1212-1771
Rembalski Tomasz
Dzieje osadnictwa na terenie współczesnych gmin Gdynia i Kosakowo od XIII do XV w.
Rembalski Tomasz
Dokumenty Gdyni i Grabówka 1253-1772
Rembalski Tomasz
https://www.wsks.pl/zg/ZG6.pdf Rembalski Tomasz Zanim powstało miasto: zarys dziejów Gdyni i jej dzielnic od XIII do XX w. Właściciele wolnego sołectwa i karczmy w Gdyni (1362-1928)
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Ada Ehi
Ada Ehi - lyrics
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………